Maersk atsāks konteinerkuģu ceļu pa Sarkano Jūru ASV aizsardzībā

Dānijas kuģniecības gigants Maersk ziņo, ka “cik vien drīz iespējams” atsāks kuģu pārvadājumus pa jūras ceļu caur Sarkano jūru un Suecas kanālu, kas savieno Eiropu, Ziemeļāfiriku un Āziju. ASV izveidotie daudznacionālie jūras spēki (OPG/Operation Prosperity Guardian) ir apņēmušies aizsargāt kuģus no Jemenā bazēto hutu nemiernieku uzbrukumiem, kas Izraēlas-Palestīnas konfliktā ir nostājušies palestīniešu pusē.

Atgādinām, ka Maersk līdz ar vairākām citām kuģniecības kompānijām pirms Ziemassvērtkiem paziņoja, ka pārtrauc braucienus pa Sarkano jūru, raizēs par savu kuģu, komandas un kravu drošību. Kravas tika novirzītas pa garāko un dārgāko ceļu apkārt Āfrikai. (Par to rakstījām šeit )

Tā kā situācija Sarkanās jūras reģionā ir nestabila, skaidrs, ka Maersk lēmumi izrietēs no drošības apstākļiem arī turpmāk. Pagājušajā nedēļā Maersk kuģis piedzīvoja bezpilota lidaparāta uzbrukumu pat tālu no Sarkanās jūras, aptuveni 200 jūdžu no Indijas krasta. ASV Pentagons ziņo, ka bezpilota lidaparāta izcelsme ir Irānā. Taču šobrīd, paļaujoties uz ASV daudznacionālo spēku aizsardzību, kompānija ir apņēmības pilna turpināt komerciālos braucienus pa vienu no svarīgākajiem globālās tirdzniecības maršrutiem – cauri Suecas kanālam.

Maersk ir pasaulē otrās lielākās konteinerkuģu flotes operators ar galveno mītni Dānijā.

Atgādinām, ka karadarbība Izraēlas-Palestīniešu starpā atsākās 7. oktobrī. Desmitiem tūkstošu upuri kopumā nesti abās pusēs. Izraēlas valdība sola cīnīties līdz uzsvarai, pasludinot to par “civilizētās pasaules cīņu pret barbarismu”. Islāma pasaule nostājas palestīniešu pusē. Ēģipte uzņēmusies starpniecību pamiera sarunās. Telavivā sākušies protesti pret valdības nespēju apturēt konfliktu.

 

AVOTS: Reuters, Financial Times u.c. 

Foto: Wikipedia 

Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.