Stora Enso slēgs kokzāģētavu Igaunijā

Somijas meža nozares koncerns Stora Enso restrukturizācijas procesa laikā slēdz Näpi kokzāģētavu Lēnes-Virumā apriņķī, kas nozīmē aptuveni 100 cilvēku darba zaudēšanu.

Lēmums par Näpi kokzāģētavas slēgšanas plāna ierosināšanu tika pieņemts, ņemot vērā izejvielu pieejamības samazināšanos ilgtermiņā un izmaksu pieaugumu un zemo rentabilitāti.  Näpi plāno pakāpeniski pārtraukt darbību līdz 2023. gada beigām.

“Plāns par Näpi kokzāģētavas slēgšanu, protams, ir skumja ziņa mūsu uzņēmumam un galvenokārt vietējiem darbiniekiem. Diemžēl strauji sarūkošā kokrūpniecības nozare mūs piespiež rīkoties un noteikt resursu prioritāti vairāk nekā līdz šim. Mēs redzam nepieciešamību koncentrēties uz stratēģiskiem mērķiem un ieguldīt mazāk, bet spēcīgākās kokzāģētavās, lai uzlabotu koksnes izstrādājumu biznesa konkurētspēju,” pauda Larss Velkels, Stora Enso koksnes izstrādājumu biznesa nodaļas viceprezidents.

Näpi kokzāģētavas gada zāģmateriālu ražošanas apjoms ir 50 000 kubikmetru. Divu ēvelēšanas līniju gada ražošanas apjoms ir 180 000 kubikmetru pēcapstrādes kokmateriālu. Turklāt kokzāģētava saražo 25 000 tonnu granulu gadā.

Näpi kokzāģētavas slēgšana nenozīmē, ka Stora Enso pārtrauks darbību Igaunijā. Uzņēmums turpinās attīstīt savu Imaveres kokzāģētavu, lielāko Baltijas valstīs, un turpinās būt spēcīgs spēlētājs reģionā.

Stora Enso kopumā paredz darbinieku skaita samazināšanu, kā rezultātā darbu šajā uzņēmumā zaudēs 1150. Papildus Näpi kokzāģētavai Igaunijā Stora Enso slēgs Sunila celulozes rūpnīcu Somijā, De Hoop kartona rūpnīcu Nīderlandē un vienu ražošanas līniju Polijā. Darbu zaudēs 300 cilvēki no grupas vadības.

 

 

Avots: storaenso.com

 

Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.