Pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos Ķīnas eksports turpina kristies, it īpaši krasi – uz ASV; pieaug ekonomiskā sadarbība ar Krieviju

“Globālā preču pieprasījuma lejupslīde turpinās ietekmēt eksportu,” sacīja Ķīnas ekonomists Zičuns Huans no Capital Economics, piebilstot, ka eksporta turpmākais samazinājums, iespējams, tiks novērots, pirms gada beigās tas sasniegs zemāko punktu. Tā vēsta aģentūra Reuters.

“Taču labā ziņa ir tā, ka vissliktākais no ārējā pieprasījuma krituma, iespējams, jau ir aiz muguras,” Zičuns atzina.

Ķīnas Muitas administrācijas pārstāvis Ļu Daljans preses konferencē Pekinā sliktajos eksporta rādītājos vainoja vājo globālās ekonomikas atveseļošanos, globālās tirdzniecības un investīciju palēnināšanos, kā arī pieaugošo vienpusību, protekcionismu un ģeopolitiku.

Eksports uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kas ir galvenais Ķīnas preču galamērķis, ir visvairāk samazinājies starp tās galvenajiem tirdzniecības partneriem gada pirmajā pusē, ņemot vērā, ka palielinās diplomātiskā spriedze saistībā ar mikroshēmu tehnoloģiju un citiem jautājumiem. Savukārt eksports uz Krieviju ir strauji pieaudzis, lai gan no pieticīga līmeņa.

Avots: Reuters

Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.