Latvijas finiera un finierkluču eksportu izkonkurē Krievija

Krievija ar lētu un kvalitatīvu saplāksni nodrošina Āzijas un Āfrikas valstu tirgus, kur ražo gatavos izstrādājumus ASV un Eiropai.

2022. gadā Krievija saplāksni eksportēja par 1,28  miljardiem USD, kļūstot par trešo lielāko saplākšņa eksportētāju pasaulē. Šajā pašā gadā saplāksnis bija 29. eksportētākais produkts Krievijā. Galvenie saplākšņa eksporta galamērķi no Krievijas ir: ASV (300 miljoni USD), Ēģipte (127 miljoni USD), Vācija (84,8 miljoni USD), Ķīna (69,3 miljoni USD) un Igaunija (54,2 miljoni USD). Lielākie ražotāji ir SVEZA   un SEGEZA .

Pērn, 2023. gada rezultāti ir vēl uzlabojušies. Kā ziņo “ Vedomosti”, saplākšņa eksports no Krievijas pirmajā ceturksnī palielinājies pat par 40%.  To veicinājis piegāžu pieaugums uz Kazahstānu un Āzijas un Klusā okeāna valstīm.

Saplākšņa eksports no Krievijas 2024. gada janvārī–martā atkal pieauga par 40%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, un bija vairāk nekā 350 000 kubikmetru. Tā izriet no “Roslesinforg” datiem, uz kuriem atsaucas “Vedomosti”.

Galvenais saplākšņa pircējs no Krievijas 2024.gada pirmajā ceturksnī bija Kazahstāna, kurp nosūtīti 171 666 kubikmetri  produkcijas, kas 2,5 reizes pārsniedz pērnā gada janvāra–marta apjomu.

“Segezha Group” viceprezidents komercdarbības jautājumos Dmitrijs Beresņevs Vedomosti komentēja, ka kontekstā ar Eiropas galvenā eksporta tirgus slēgšanu, kā arī piegādes nosacījumu pasliktināšanos ASV un Japānai, Krievijas uzņēmumiem bija nepieciešams “pēc iespējas ātrāk” eksportu novirzīt uz citiem tirgiem. “Segezha Group” ievērojamus saplākšņa apjomus novirzījusi uz Āziju. (skat. šeit)

Pēc viņa teiktā, Ķīna ir gatava palielināt augstas kvalitātes saplākšņa importu, tostarp tādu īpašu produktu kā tankkuģu saplāksnis. Uzņēmums 2024.gadā plāno eksportēt uz Ķīnu līdz 12 tūkst m3 tankkuģu saplākšņa, dubultojot savu produkciju.

Krievija palielina saplākšņa ražošanu, eksportam uz Ķīnu pieaugot par vairāk nekā 344%, liecina Krievijas valstij piederošās muitas aģentūras “Roslesinforg” sniegtie jaunie dati. (skat. šeit)

Jaunākie skaitļi iegūti pēc tam, kad Ķīnas muita ziņoja, ka eksports uz Ķīnu martā ir trīskāršojies, un tikai dažus mēnešus pēc tam ASV valdības Lauksaimniecības departaments ziņoja, ka Krievijas imports februārī samazinājies par 86%. Martā un aprīlī Krievijas saplākšņa eksports uz ASV samazinājās vēl vairāk.

Ķīna bija līdz šim lielākais saplākšņa ražotājs pasaulē, un 9800 ražotāju saražo vairāk nekā 100 miljonus m3 saplākšņa, kas ir vairāk nekā 70% no pasaules kopējās produkcijas, pirms to pārdod starptautiskos tirgos.

Kā ziņo SVEZA savā mājas lapā Āfrikā “Sveza” nodrošināja lielu pieprasījumu pēc saviem produktiem, nodibinot ciešas biznesa attiecības ar daudziem būvniecības un mēbeļu rūpniecības uzņēmumiem, un 2023. gadā sasniedza 240% pieaugumu uz kontinentu, salīdzinot ar 2022. gadu.

SVEZA un SEGEZA ar savu kvalitatīvo un lēto materiālu iekaro Āzijas un Āfrikas valstu tirgus, kuri tālāk ražo gatavo produkciju Eiropas un ASV tirgiem. Interesanti, ka eksporta darījumos tiek izmatotas tādas valūtas kā RMB jeb Yuan vai Dirham.

Par to, kā Krievija apiet ASV sankcijas, var palasīt arī  Washingtonpost.com .

 

Sagatavoja abctimber.com pēc internetā piejamiem avotiem un informācijas. 

 

Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.