Ķīnā zāģmateriālu imports no Krievijas un ASV audzis, no Taizemes un Kanādas – mazinājies; Vjetnama piedāvā konkurētspējīgu tirgu

Krievija ir Ķīnas lielākais zāģmateriālu importa piegādātājs 2023. gada pirmajā ceturksnī. Ķīnas zāģmateriālu imports no Krievijas veidoja 44% no kopējā zāģmateriālu importa apjoma. Ķīna no Krievijas importēja 2,878 miljonus kubikmetru zāģmateriālu, kas ir pieaugums par 4%. Sūtījumu apjoms no otras lielākās piegādātājas – Taizemes – samazinājās par 17% līdz 849 000 kubikmetru.

Tajā pašā laikā ir pieaudzis ASV zāģmateriālu imports Ķīnā. 2023. gada pirmajā ceturksnī Ķīnas zāģmateriālu imports no ASV pieauga par 27% līdz 326 000 kubikmetru. Turpretim Ķīnas zāģmateriālu imports no Kanādas 2023. gada pirmajā ceturksnī samazinājies par 25% līdz 326 000 kubikmetru. (lasi)

Ķīna cenšas atjaunot izaugsmi, bet kopējā ekonomiskā situācija pasaulĒ un valstī to neļauj izdarīt ātri.

Ķīnas valdības konservatīvais izaugsmes mērķis ir 5% 2023. gadam, taču izaugsmes kāpumam joprojām ir pretvējš, uzsver eksperti (šeit ). Tas ietver sevī lēnākas globālās izaugsmes ietekmi uz Ķīnas eksportu un riskus, kas saistīti ar īpašumu nozari un pašvaldību parādiem.

Ražotāji attālinās no Ķīnas, ņemot vērā piegādes problēmas, kā arī darba spēka izmaksu pieaugumu (šeit). Turpretī Vjetnama piedāvā konkurētspējīgu tirgu, jo valsts saglabā daudzas no tām pašām priekšrocībām, kas sākotnēji virzīja uzņēmumus uz Ķīnu, tostarp zemākas ražošanas izmaksas, bez intensīviem COVID ierobežojumiem un politiskiem nemieriem. Turklāt Vjetnamā ir jauns un strauji augošs darbaspēks, kura vidējais vecums ir tikai 32 gadi, padarot to par pievilcīgu iespēju uzņēmumiem, kas meklē kvalificētus darbiniekus. Saskaņā ar Amerikas Tirdzniecības palātas Vjetnamā veikto aptauju vairāk nekā 80% uzņēmumu, kas darbojas Vjetnamā, nākamajos gados plāno paplašināt savu darbību šajā valstī. Arī uzņēmējdarbības izmaksas Vjetnamā ir salīdzinoši zemas, salīdzinot ar citām reģiona valstīm, ar zemu uzņēmumu ienākuma nodokļa likmi 20% apmērā un dažādiem stimuliem ārvalstu investoriem.

 

Avoti: GWMI; cnbc; freightwaves;

Foto: abctimber.com 

Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.