Ķīnā šogad papīra izstrādājumiem maksimāli pazemināts importa tarifs – kā tas ietekmē nozari?

2023. gada 1. janvārī, Ķīna ieviesa pagaidu importa tarifa likmi 1020 precēm, kas ir zemākas par vislielākās labvēlības režīma (MFN) tarifiem. Šī likme attiecas uz 67 gataviem papīra izstrādājumiem un pārstrādes produktiem, un tiem būs zemāks importa tarifs 0–5% apmērā, salīdzinot ar standarta MFN ievedmuitas nodokļiem 5–6%. Tā ziņo Fisher International starptautiskie nozares datu apkopotāji un konsultanti.

Gatavie papīra izstrādājumi, kartons, poligrāfijas un rakstāmpapīrs saņems 0% importa tarifu.  Nozares uzņēmēji ir nobažījušies, domājot par šo tarifu samazinājuma sekām.

No ekonomikas viedokļa tarifu samazināšana var palielināt importu un ārvalstu valūtas aizplūšanu, samazinot ārvalstu valūtas rezerves. Ķīnas ārvalstu valūtas rezervēs dominē ASV dolāri, veidojot negatīvu tirdzniecības bilanci.

Tomēr šī politika ļoti ietekmēs arī vietējos ražotājus. Valsts nulles kovid-politikas dēļ Ķīnas iekšējais pieprasījums samazinājās un tiešā veidā ietekmēja papīra rūpniecību. Ir krities pieprasījums pēc papīra ir izraisījis gan zemākas aizdevuma likmes, gan zemākas tirgus cenas. Samazināts importa tarifs veicinās aizjūras produkcijas importu Ķīnā par zemāku cenu un, visticamāk, arī lielāku daudzumu. Tas acīmredzami radīs papildu spiedienu uz nozari.

Avots: fisheri

Foto: Ari Duthil, Unsplash

Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.