Igaunijā jūlijā turpinājās apaļkoka cenu kritums; priedes cena pielīdzinās eglei  

Igaunijā, savukārt, jau apkopoti jūlija tirgus dati – izskatās, ka skujkoku baļķu cenas Igaunijā krītas jau trešo mēnesi pēc kārtas, un jūlijā cenu kritums bijis diezgan straujš. Taču vasarā tā mēdz būt. Mēneša laikā priedes baļķi kļuva lētāki par 12,6%, priedes baļķi par 8,4%, egļu baļķi par 11,4% un egļu baļķi par 7,2%.

Trīs mēnešu laikā cenas kritušās par aptuveni ceturtdaļu jeb 25%. Salīdzinot ar cenām pirms gada, īpaši strauji kritusies priedes baļķu cena, kas līdz šim saglabājās izteikti augstāka par egles baļķiem. Līdz šim būtiskā cenu atšķirība ir zudusi. Gada laikā priedes baļķiem cena kritusies par 35,9% (43 €/m3) un priedes smalkbaļķiem par 28,9% (30,2 €/m3). Savukārt egļu cenas samazinājušās par 18,2% (jeb par 16,3 eiro/m3) un egļu soda algas par 10,9% (9,2 eiro/m3).

Malkas cena, salīdzinot ar pagājušo mēnesi, pieaugusi par 1,4%, taču svarīgāk ir atzīmēt piecu mēnešu periodu, kurā cena svārstījusies ap 40 eiro. Jūlijā blīvs malkas metrs maksāja 40,33 eiro. Salīdzinot ar pagājušā gada jūliju, cena ir kritusies (par 29,2% jeb par 16,6 €/m3).

 

Avots: GWMI

Foto: Brett Sayles ; pexels.com

Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.