Vācijas mežos mērīs koku sulas plūsmu un iztvaikošanu, modelējot precīzāku meža ūdens bilanci

Cik daudz ūdens aizplūst Vācijas mežos un kāds nokrišņu īpatsvars rada jaunu gruntsūdeņu veidošanos, līdz šim ir novērtēts tikai, pamatojoties uz meža vides monitoringa modelētajiem datiem atsevišķos novērojumu punktos; taču pētnieku grupa no Getingenes Universitātes, Drēzdenes Tehniskās universitātes un Bavārijas Valsts mežu un mežsaimniecības institūta plāno kopīgi izstrādāt ilgtermiņa praktiskas un efektīvas metodes meža koku iztvaikošanas ātruma uzraudzībai. Tā ziņo Fordaq.com.

Pēdējās desmitgadēs ir izstrādāti dažādi sensori, kas sniedz vērtīgu ieskatu koku ūdens bilancē. Taču līdz šim tie izmantoti vienīgi vietējos pētniecības projektos ierobežotā laika posmā. Tagad vācu pētnieki kopīgā projektā vēlas izstrādāt praktisku koncepciju, kā šādus tā dēvētos koka sulas plūsmas sensorus, kas mēra ūdens plūsmu koku stumbros un ūdens iztvaikošanas apjomu, ilgtermiņā integrēt esošajā meža uzraudzības tīklā Vācijā. Izmantot lielu skaitu mērījumu dažādās meža vietās, būs iespējams novērtēt iepriekšējās meža ūdens bilances modelēšanas nenoteiktības un pēc iespējas tās koriģētu.

“Mēs ceram, ka papildus labākai iztvaikošanas un gruntsūdeņu atjaunošanās ātruma reģistrēšanai mēs labāk izpratīsim konkurēšanas apstākļus starp kokiem ar atšķirīgu sakņu sistēmu,” saka prof. Dr. Martins Maiers no Getingenes universitātes.

 

Avots: Fordaq.com

Foto: Anna Romanova pexels.com

Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.