Ziemeļvalstu meža nozares uzņēmumi “peldas naudā” un izmanto jaunu investīciju iespējas

Ziemeļvalstu meža nozarei nekad iepriekš nav bijis tik daudz naudas kā tagad. Tā vēstīts Danske Bank meža nozares informatīvajā izdevumā, atsaucoties uz GWMI.

Danske Bank ir analizējusi situāciju sešu lielo Ziemeļvalstu meža nozares uzņēmumos, tādos kā Zviedrijas Billerud, Holmen un SCA, Somijas un Zviedrijas Stora Enso un Somijas UPM un Metsä Board.

Uzņēmumu kopējā parāda summa 78,5 miljardu kronu (7,2 miljardu eiro) apmērā var šķist liela, taču tā ir ārkārtīgi zema attiecībā pret gūtajiem ienākumiem un bilanci. Neto parāds attiecībā pret pašu kapitālu septembrī bijis tikai 18 procenti. Metsä Board ir spēcīgākais finansiālais stāvoklis.

Ja uzņēmumi naudas ziņā ir spēcīgi, tad paveras iespējas investēšanai. Danske Bank saskata  vismaz no trīs stratēģiskus ceļus, ko var izvēlēties meža un koksnes nozares uzņēmumi, – investēt kokzāģētavās un nostiprināt pozīcijas, investēt enerģētikā un bioproduktos vai raudzīties uz izaugsmi un paplašināšanos ārvalstīs.

Piemēram, Billerud ir iesaistījies ķīmiskās celulozes ražošanas projektā Norvēģijā un iegādājies Ziemeļamerikas uzņēmumu Verso, kas galvenokārt ražo krītotus speciālos papīrus, tādējādi nostiprinot savas koksnes pircēja pozīcijas ārpus Zviedrijas.

Dānijā turpinās atbalsts vēja enerģijas ieguves būvniecībai, kā arī investīcijas kokzāģētavās. SCA investīcijas vēja enerģijā līdz šim ir bijušas salīdzinoši nelielas, taču Danske Bank uzskata, ka tas ir nozīmīgs progresa signāls turpmākām investīcijām, ka SCA piesaka enerģētiku kā savu biznesa jomu.

 

Avots: GWMI

Foto: Unsplash, Monstera

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.