Vācijas granulu tirgus sasniedzis ažiotāžu un normalizējas – novērojuši eksperti

Granulu tirgu Vācijā turpina ietekmēt daudzi faktori saistīti ar Ukrainas karu – tostarp strauju pieprasījuma pieaugumu, ražošanas un loģistikas izmaksu kāpumu, kā arī augstas izejvielu izmaksas būvniecības nozares lejupslīdes dēļ.

Koksnes granulu vidējā cena valstī septembrī bija 763,76 EUR/t . Tas ir par 11,8% vairāk nekā iepriekšējā mēnesī un par 322,7% vairāk nekā pērn, 2021. gada septembrī. Granulu cena ir vairāk nekā četrkāršojusies. Pārrēķinot siltumapgādē, tas atbilst 15,28 ct/kWh. Tas nozīmē, ka granulas septembrī ir tikpat dārgas kā naftas produktu (mazuts) izmantojums apkurē.

Par spīti nemitīgajam kāpumam, eksperti jau sāk manīt un runāt par tendences maiņu – viņi pieļauj, ka cenas sāks kristies, jo esošo klientu noliktavas ir pilnas. Par to liecina pirmās pazīmes – pieprasījuma

kritums, kas tuvojas normālam līmenim. Tā izteicies Vācijas Granulu institūta (DEPI) direktors Martins Bentele, atsaucoties uz GWMI.

 

Avots:  GWMI 

Foto: Image by moses from Pixabay 

 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com