Vācijas granulu tirgus sasniedzis ažiotāžu un normalizējas – novērojuši eksperti

Granulu tirgu Vācijā turpina ietekmēt daudzi faktori saistīti ar Ukrainas karu – tostarp strauju pieprasījuma pieaugumu, ražošanas un loģistikas izmaksu kāpumu, kā arī augstas izejvielu izmaksas būvniecības nozares lejupslīdes dēļ.

Koksnes granulu vidējā cena valstī septembrī bija 763,76 EUR/t . Tas ir par 11,8% vairāk nekā iepriekšējā mēnesī un par 322,7% vairāk nekā pērn, 2021. gada septembrī. Granulu cena ir vairāk nekā četrkāršojusies. Pārrēķinot siltumapgādē, tas atbilst 15,28 ct/kWh. Tas nozīmē, ka granulas septembrī ir tikpat dārgas kā naftas produktu (mazuts) izmantojums apkurē.

Par spīti nemitīgajam kāpumam, eksperti jau sāk manīt un runāt par tendences maiņu – viņi pieļauj, ka cenas sāks kristies, jo esošo klientu noliktavas ir pilnas. Par to liecina pirmās pazīmes – pieprasījuma

kritums, kas tuvojas normālam līmenim. Tā izteicies Vācijas Granulu institūta (DEPI) direktors Martins Bentele, atsaucoties uz GWMI.

 

Avots:  GWMI 

Foto: Image by moses from Pixabay 

 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.