Vācijā gandrīz puse uzņēmumu izmanto koksni siltumenerģijai (aptaujas rezultāti)
Augustā Vācijas Kokmateriālu tirdzniecības asociācija (GD Holz) veica aptauju par pieaugošajām enerģijas izmaksām kokmateriālu tirdzniecībā un noskaidroja – no 33 aptaujātajiem uzņēmumiem lielākā daļa (45%) siltumenerģijas ražošanai galvenokārt izmanto koksni. Otrajā vietā ierindojas gāze ar 38% un trešajā – nafta ar 10%. 55% aptaujas dalībnieku norāda, ka paši ražo elektroenerģiju. Šie uzņēmumi vidēji 50% no vajadzīgās elektroenerģijas sedz no savas ražošanas. Tā ziņo www.globalwoodmarketsinfo.com .
Uz 2023. gadu kokmateriālu nozare sagaida ievērojamu izmaksu pieaugumu enerģijas dārdzības dēļ. Uzņēmumi atzīst, ka izmaksas jau 2022. gadā ir ievērojami pieaugušas.
Par to, kā ietaupīt vai samazināt enerģijas izmaksas, 69% dalībnieku lūkojas uz ieguldījumiem atjaunojamā enerģijā, savukārt 42% – uz enerģijas patēriņa samazināšanu kā uz iespēju uzlabot apstākļus. Trešdaļa dalībnieku saskata izeju pārejā uz citiem enerģijas avotiem un ieguldīšanu enerģijas taupīšanas pasākumos (pārsvarā par aptuveni 14%). Aptaujas dalībnieki norāda, ka aptuveni 21% no izmaksu pieauguma varētu novirzīt arī uz klientiem un viņu maksātspēju.
67% aptaujāto uzņēmumu sagaida lielāku politiķu atbalstu atjaunojamās enerģijas jomā. 45% aptaujāto vēlas lielāku atbalstu enerģijas taupīšanas pasākumiem, savukārt 42% ir gatavi riska sadalīšanai pēc iespējas vairāk enerģijas avotiem, bet 30% iestājas par samazinātām nodokļu likmēm.
Jautājumā par to, kādas sekas gaidīt kokmateriālu tirdzniecībā, ja ziemā nevarēs noturēt stabilu energoapgādi, 27% respondentu paredz ievērojamu pārdošanas apjomu kritumu, bet 55%, cer uz nelielām vai mērenām sekām.
Jāpiebilst, ka Vācijas Saliekamo būvkonstrukciju federālās asociācijas (BDF) prezidents Hanss Volkers Nollers atklātā vēstulē jau ir vērsies pie valsts kanclera Olafa Šolca, uzsvērdams eksistenciālos draudus vidējiem uzņēmumiem, ko rada enerģijas cenu celšanās. Nollers uzsver, ka augstās enerģijas izmaksas Eiropas kontekstā un līdz ar to Vācijas uzņēmumu neizdevīgie konkurences apstākļi krietni attālina valsts ekonomikas augšupeju, tāpat kā akūti nepieciešamās investīcijas uzņēmumu ekoloģijas pārveidē.
Avots: https://bit.ly/3eLYYb0
Foto:Image by István Asztalos from Pixabay