Trūks salvešu – kur šķaudīsim? Skandināvijas papīrfabrikas ierobežo ražošanas jaudas dārgo energoresursu dēļ

Latvijas ostās patreiz atrodas liels daudzums papīrmalkas, kas ir paredzēta Skandināvijas rūpnīcām. Taču Skandināvijas uzņēmumi energoresursu dārdzības dēļ samazina ražošanu.

Somijas papīra ražotājs “Metsä Tissue” vēsta, ka bijis spiests vairākas dienas samazināt ražošanu gan rūpnīcās Slovākijā un Vācijā augsto enerģijas cenu dēļ. Augsto enerģijas izmaksu un inflāciju dēļ iespējami arī turpmāki ražošanas ierobežojumi. Rūpnīca meklē risinājumus, lai Krievijas gāzi aizstātu ar alternatīviem enerģijas avotiem.

“Metsä Tissue” ir viens no vadošajiem salvešu papīra piegādātājiem Eiropā (zīmoli “Serla”, “Lambi” u.c.) Rūpnīcas apstāšanās var izveidot deficītu šinī tirgus segmentā.

Arī Skandināvijas augstas kvalitātes speciālā papīra un iepakojuma papīra ražotājs “Nordic Paper”, kam ir ražotnes Norvēģijā un Zviedrijā,  rūpnīcā Norvēģijā trīs dienas apstādinājis ražošanu. Tiek lēsts, ka tam būs neliela finansiāla ietekme uz uzņēmuma rādītājiem 3. ceturksnī. Ražošanas apturēšanas iemesls arī ir ļoti augstās elektroenerģijas diennakts cenas Norvēģijā. Rūpnīcā ražo pret taukiem noturīgo papīru, un tā nodrošina apmēram pusi no segmenta ražošanas jaudas.

Savas celulozes ražošana Latvijā nav. Situāciju var glābt enerģijas koksnes ražošana kas patreiz ir augsti pieprasīta.

 

Sagatavots pēc informācijas GlobalWoodMarketinfo.com

 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.