Somijas papīrfabrikās gatavojas samazināt ražošanu un atlaist darbiniekus? 

Pazīmes liecina, ka UPM Communication Papers, kas ir daļa no Somijas meža nozares holdinga UPM,  gatavojas tirgus krīzei. Uzņēmums apsver iespēju samazināt ražošanu savās papīrfabrikās Somijā, atsaucoties uz fordaq.com ziņām. Uzņēmums ir apstiprinājis, ka pašlaik notiek pārrunas ar darbinieku pārstāvjiem.

Izskatās, ka šādi UPM gatavojas reaģēt uz globālā tirgus izmaiņām. UPM norāda, ka uzņēmuma mērķis ir izveidot sistēmu, kas ļauj izmantot atlaišanas rīku ikreiz, kad tirgus situācija prasa šādus soļus. Holdings gan uzsver, ka ar šīm sarunām pagaidām nav saistīti konkrēti lēmumi vai plāni.

UPM Communication Papers ir pasaulē vadošais drukas papīra ražotājs. Uzņēmuma četrās Somijas rūpnīcās tiek ražots krītots un nepārklāts papīrs drukāšanai un rakstīšanai, kā arī krītots un nekrītots papīrs katalogiem un žurnāliem. Uzņēmumam kopumā ir 13 papīra ražotnes Eiropā (Vācijā, Austrijā, Lielbritānijā) un ASV.

Papīrfabrikām samazinot ražošanu, arī papīrmalkas piegādātājiem pieprasījums samazināsies. Atliek gaidīt citu papīrmalkas pārstrādātāju un celulozes ražotāju reakciju un soļus uz tirgus krīzi.

Latvijas mežos ir sagatavota papīrmalka, un vairāki Latvijas uzņēmumi eksportē papīrmalku uz Skandināvijas uzņēmumiem, tostarp UPM, kā arī Stora Enso, Billerud Korsnas, Mondi u.c. Straujš samazinājums, protams, ietekmēs šo uzņēmumu iespējamo peļņu.

 

Avots: fordaq.com 

Foto: Lukas, pexels.com

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.