Prognozē koksnes patēriņa pieaugumu par 3,1 % gadā

Koksnes patēriņš nākamo 30 gadu laikā pieaugs par 3,1% gadā – tā prognozē investīciju un prognožu kompānija GreshamHouse savā pārskatā par koksnes nozari.

Šī pieauguma iemesli:

1. urbanizācija,

2. dekarbonizācija,

3. māju būvēšanas pieaugums.

Pētījumā teikts, ka pasaules mērogā lielākā daļa valstu ir izvirzījušas nozīmīgus mērķus oglekļa emisiju samazināšanai līdz pat neto nullei līdz 2050. gadam, turklāt koksnei būs izšķiroša nozīme šajās pārmaiņās. Urbanizācijas un dekarbonizācijas dubultais efekts būs vairāk jaunu māju un tīrāku zemu oglekļa intensitātes ēkas, kas tiek būvētas no kokmateriāliem. Koksne arvien vairāk aizstās augsta oglekļa satura materiālus, tādus kā tērauds un betons. Rezultātā tiek prognozēts kokmateriālu patēriņa pieaugums gandrīz trīs reizes nākamajos 30 gados – no šodienas 2,2 miljardiem kubikmetru (m3) līdz 5,8 miljardiem m3 patēriņa 2050. gadā.  Pieprasījuma pieaugumam pretī ir ierobežots piedāvājums, rēķinoties ar koku augšanas ātrumu un zemes platībām. Sagaidāms, ka piedāvājuma un pieprasījuma nelīdzsvarotība izraisīs kokmateriālu cenu pieaugumu.

Ar GreshamHouse pārskatu var iepazīties šeit:

https://greshamhouse.com/wp-content/uploads/2020/07/GHGTO2020FINAL.pdf

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.