Pazīmes liecina, ka skujkoku imports Ķīnā varētu uzlaboties nākamā gada sākumā

Ķīnā skujkoku importa tirgus jau kādu laiku ir vājš, taču ir nelielas cerības, ka apstākļi uzlabosies 2023. gada 1. ceturksnī. No novembra vidus ikdienas patēriņš ir aptuveni 70 000 kubikmetru dienā visā austrumu jūras krastā visiem skujkokiem, kas ir krietni mazāks par parasto 80–90 000 kubikmetru daudzumu mēnesī. Tā vēsta avoti GWMI.

Taču pozitīvs aspekts ir patēriņa līmenis valstī, kurā lielajās pilsētās joprojām ir kovida ierobežojumi. Pašlaik Jaunzēlande uzrāda pilnīgu dominējošo stāvokli skujkoku tirdzniecībā. Jaunzēlandes Radiata priede tagad pārsniedz 85% visu Ķīnas skujkoku piegāžu, turpretī Eiropas egles ārpus spēles pašreizējā ASV dolāru kursa un loģistikas izmaksu dēļ (CFR).

Krievija, saprotams, ir joprojām viens novadošajiem piegādātājiem, taču dēļu sortimentā, jo apaļkoka eksports no Krievijas joprojām ir aizliegts. Piegādes no Urugvajas ir samazinājušās. Līdz ar to Jaunzēlande atrodas diezgan labvēlīgā stāvoklī.

Cerības uz tirgus atgūšanos sakņojas nesenajās iepriecinošajās pazīmēs Ķīnā. Valdība nesen paziņoja par atbalstu būvniecības sektoram 130 miljardu USV dolāru apmērā – tā ir kā glābšanas pakete būvniecības sektora parādam.

Novembra sākumā Ķīnas valdība arī nāca klajā ar jauniem politikas principiem kovida izplatības kontrolei un nekustamā īpašuma sektoram. Tie liek domāt, ka Ķīna centīsies virzīties uz ierobežojumu samazinājumu, iespējams, pat cerēt uz robežu atvēršanos nākamā gada nogalē (3.-4. ceturksnī). Šīs ziņas uzlabo tirgus noskaņojumu.

Šobrīd egles cenas Ķīnā no Baltijas valstīm ir aptuveni 140-145 EUR / m3;  no Vācijas ap 155-160 EUR/m3. Ķīnas importētāji vērtē augstāk Vācijas kokmateriālu.

 

Avots: GWMI

Foto: osta Ķīnā, abctimber.com 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.