Lielās kuģniecības kompānijas aptur piegādes uz Krieviju – veikalu plaukti šajā valstī būs tukšāki. Ko vēl gaidīt?

Pasaules lielākās kuģniecības līnijas Maersk, MSC, Hapag-Lloyd un Ocean Network Express, kas kopā veido pusi no pasaules konteineru pārvadājumu jaudas, ir apturējušas pakalpojumus uz Krieviju, turpinoties Krievijas izolācijai no globālās tirdzniecības.

Lēmumus pārtraukt pakalpojumu ir izraisījusi saasināšanās krīze Ukrainā, pret Krieviju noteiktās ekonomiskās sankcijas un apgrūtināts darbs, piemēram, kavēšanās un kravu aizturēšana muitā, pārbaudot aizliegtās preces, tādās valstīs kā Nīderlande, Beļģija un Vācija.

Pēc kuģniecības datu un analītikas uzņēmuma Xeneta datiem un Bloomberg citēto Krievija veido aptuveni 3% no pasaules konteineru tirdzniecības. Konteineru preču tirdzniecības ierobežojums, visticamāk, ietekmēs importu, līdz ar to Krievijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti taipus robežai. Starptautisko maksājumu aizlieguma un rubļa vērtības krišanās līdz ar starptautiskās kuģniecības ierobežošanu visticamāk, rezultēsies ar preču samazināšanos Krievijas veikalu plauktos.

Pēc ekonomisko aktivitāšu novērotāju platformas Observatory of Economic Complexity datiem Krievija importē automašīnas un automašīnu detaļas, medikamentus, apģērbu, stipro alkoholu un vīnu, rotaļlietas un mēbeles, un visvairāk – no Ķīnas un Vācijas.

Piegāžu apturēšana neattieksies uz pārtiku, zālēm un humāno palīdzību, teikts Maersk paziņojumā par darbību izmaiņām Krievijas ekonomiskās blokādes dēļ.

Kā tas ietekmeš koksnes nozari? ABC Timber ekspertu skatījumā konteineru aprite ar Krieviju izbeigsies. Krievijai ir bloķēta arī kuģu apkalpošana Anglijas, Baltijas un daudzu citu valstu ostās. Koksnes nozares kontekstā raugoties, jāsaka, ka Krievija nodrošināja lielu apjomu kokmateriālu (dēļu) Eiropas un Āzijas tirgiem, un šīs piegādes gāja caur Baltijas ostām, Pēterburgu, Vladivostoku u.c. Tā kā no Krievijas uz Eiropu un Ķīnu kokmateriālus nogādāt nebūs iespējams, līdz ar to paredzams, ka pieaugs Baltijas valstu kokmateriālu pieprasījums un būs cenu kāpums šajā segmentā. Visticamāk, lielās kuģu kompānijas meklēs iespējas palielināt konteineru eksportu no Baltijas balsīm, kas, savulārt, var potenciāli samazināt transprtēšanas izmaksas.

 

Avots: sagatavots pēc Fordaq ziņām

Foto: Simone Viani / Unsplash; ABC Timber 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.