Lielbritānijā samazinās kokmateriālu imports

Jaunākajā Timber Development UK (TDUK agrāk Timber Trade Federation) tirgus pārskatā kopējais Apvienotajā Karalistē importēto kokmateriālu apjoms 2022. gada pirmajā ceturksnī bija 2,5 miljoni m3, kas ir gandrīz par pusmiljonu m3 mazāk nekā 2021.gada 1.ceturksnī

TDUK ziņoi, ka tiešais kokmateriālu imports no Krievijas salīdzinoši mazā apjomā tomēr ir saglabājies, neraugoties uz sankcijām Krievijas materiālam visas galvenajās kokmateriālu kategorijās.

Tonnāžas izteiksmē, salīdzinot 2022. gada pirmos piecus mēnešus ar to pašu periodu pagājušajā gadā, Krievijas cietkoksnes saplākšņa imports Lielbritānijā samazinājies par 42% līdz 8500 tonnām, Krievijas skujkoku saplākšņa imports samazinājies par 86% līdz tikai 250 tonnām, Krievijas skujkoku zāģmateriālu imports samazinājās par 82% līdz 15 800 tonnām, Krievijas cietkoksnes zāģmateriālu apjoms samazinājies par 70% līdz 568 tonnām, un Krievijas skujkoku dēļi samazinājušies par 51% līdz 632 tonnām.

Lielākā daļa Apvienotās Karalistes koksnes izstrādājumu importa no Krievijas šogad tika saņemti no janvāra līdz martam (34 000 tonnu visās produktu kategorijās). Aprīlī un maijā Lielbritānijā tika importētas mazāk nekā 2000 tonnu Krievijas produkcijas.

TDUK tirgus pārskatā uzsvērts, ka pieprasījums pēc kokmateriāliem šā gada pirmajā ceturksnī bija liels, jo īpaši aktīvās būvniecības dēļ, kas pārspējusi iepriekšējo rekordrādītāju gadu 2019. gada 1. ceturksnī. Pamatojoties uz Apvienotās Karalistes biroja datiem, Nacionālās statistikas (ONS) dati liecina, ka būvniecības pieaugusi par 3,8%, salīdzinot 2021. gada 1. ceturksni ar 2022. gada pirmo ceturksni. Tomēr augstais pieprasījuma līmenis, visticamāk, nesaglabāsies, jo ekonomikas kopaina pārsvarā ir negatīva attiecībā uz dažādiem makroekonomiskajiem rādītājiem.

TDUK identificē šādus nelabvēlīgus faktorus:

  •  Būvniecības sektora atveseļošanās stabilitāte 2022. gadā  ir bijusi pakļauta inflācijas spiedienam, kas ir 9,1% apmērā pēc patēriņa cenu indeksa jūnijā, kas ir augstākais rādītājs pēdējo 40 gadu laikā.
  • Krievijas un Ukrainas krīze, kas izraisīja īpaši augstas enerģijas un materiālu izmaksas.
  • Lielāki šķēršļi tirdzniecībai un sarežģītāka normatīvā vide Lielbritnānijā pēc Brexit-a.
  • Lielbritānijas sterliņu mārciņas vērtība ir stipri samazinājusies – šogad par 10%, pēc Bloomberg ziņām/
  • Saskaņā ar ONS ( https://www.ons.gov.uk/ ) datiem, 2022. gada maijs tiek raksturots kā “dzīves dārdzības krīze” – ka izjutuši dzīves dārdzību, ziņojuši 88% pieaugušo Lielbritānijā.

AVOTS:

https://www.fordaq.com/news/UK_timber_imports_on_a_77021.html

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.