Lielbritānijā nākamgad paredz konstrukcijas kokmateriālu cenu kāpumu

Lielbritānijā, pieaugot enerģijas izmaksām, kokmateriālu cenu kāpums tiek paredzēts 2023. gada pirmajā un ceturtajā ceturksnī, saskaņā ar britu Būvniecības vadības padomes Produktu pieejamības darba grupas aplēsēm.

Sniedzot informāciju par būvizstrādājumu klāstu, tostarp kokmateriāliem, darba grupas pārstāvji atzina, ka būvniecībai paredzēto skujkoku un koka paneļu krājumi pagaidām ir pietiekami, bet ostās piegādes ir mazākas, tāpēc pircējiem jādomā par nākotnes pirkumiem, ja viņi vēlas nodrošināt sev vajadzīgos specifiskos izstrādājumus līdz nākamā gada beigām.

Eksperti atzina, ka cenu spiediens vasarā bija ievērojami mazinājies, bet baļķu cenas palikušas nemainīgas, savukārt pieprasījums visā Eiropā pēc celulozes un papīra, paletēm un kurināmās koksnes ir liels. Pieaugot enerģijas izmaksām, konstrukciju koksnes izmaksas augs, taču arī aizstājējmateriālu cenas nākotnē nepaliks nemainīgas.  Cenu inflācija ir lielākā problēma visā nozarē.

Britu valdība bija izsludinājusi sešu mēnešu enerģijas cenu griestus, lai palīdzētu vietējiem uzņēmumiem, taču rūpnīcu slēgšanas citās Eiropas valstīs dēļ nav izslēgts importētās produkcijas un materiālu deficīts.

Jumta latu pieprasījums lielākoties tiek izpildīts laikus, taču ir saņemtas sūdzības par nešķirotām un nekvalitatīvām, kas tiek marķētas kā standarta.

Energoapgādes nenoteiktības dēļ Eiropā, paredzama ietekme uz krāsu un pārklājumu izejmateriāliem. Tērauda piegāde ir uzlabojusies, taču ES ir pilnībā aizpildījusi kvotas attiecībā uz valstīm, kas nav ES dalībvalstis, tostarp Lielbritānija.

Darba grupas pārstāvju ziņojumā teikts, ka šogad, neskatoties uz lielo pieprasījumu gada pirmajā pusē, reģistrēts augstākais gada maksātnespējas līmenis Lielbritānijas būvniecības firmu vidū kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā 10 gadiem. Kā nākotnes liels risks tiek minēts maksātnespējas gadījumu skaita pieaugums, strauji augot izmaksām un palēninoties pieprasījumam nākamā pusgada laikā.

 

 

Avots: TTJ

Foto: Image by Ralph from Pixabay

 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.