Lielākā Krievijas kokzāģētava slēdz visas granulu ražotnes

Krievijas ziemeļrietumu lielākais kokzāģētavas uzņēmums ULK Group paziņojis, ka darbu pārtrauc visas granulu ražotnes, jo nav, kam pārdot produkciju. Uzņēmums jau ir pilnībā apturējis granulu rūpnīcu Pestovā, Novgorodas apgabalā, un atlaidis aptuveni 1,5 tūkstošus no kopumā 5,4 tūkstošiem darbinieku. Tā ziņo vairāki nozares avoti tostarp lesprom.com.

Kā vēsta Pestovas rūpnīcas pārstāvji, tad loģistika jau bija apstājusies, ņemot vērā, ka Krievijas koksnes granulu eksports tika apturēts arī caur Turciju otrās kārtas sankciju dēļ pēc tam, kad eksporta sankcijas ieviesa ES.

2023.gadā ULK Group plāno samazināt zāģmateriālu ražošanu par 600 000 m3, savukārt uzņēmuma mežizstrādes apjoms nepārsniegs 2,5 milj.m3. Uzņēmums paredz, ka ieņēmumi samazināsies 2,5-3 reizes. 2021. gadā ULK grupas ieņēmumi sasniedza 36 miljardus rubļu (495 miljonus ASV dolāru).

ULK grupa arī apturējusi jaunas kokzāģētavas būvniecību Arhangeļskas apgabalā ar projektēto jaudu 1 miljons m3 zāģmateriālu gadā, jo Eiropas uzņēmumi atteicās piegādāt iekārtas un atgriezt avansa maksājumus. ULK grupa šajā projektā zaudēja 10 miljardus rubļu (138 miljonus ASV dolāru). Kokzāģētavai darbu bija paredzēts sākt 2023. gadā. Rūpnīcas iekārtu piegādātāji bija uzņēmumi MiCROTEC (Itālija), Nordautomation (Somija), Jartek (Somija) un Valutec (Zviedrija).

“Esmu pārliecināts, ka lielākā daļa Krievijas kokapstrādes uzņēmumu šobrīd atrodas vēl sliktākos apstākļos, izņemot celulozes un papīra rūpnīcu,” atzinis uzņēmuma vadītājs Vladimirs Butorins.

Granulu rūpnīca ar jaudu 60 tūkstoši tonnu kokskaidu granulu gadā Novgorodas apgabala Pestovas pilsētā tika uzsākta 2020. gada maijā uz Pestovskas kokzāģētavas bāzes. ULK grupa ieguldīja 1,4 miljardus rubļu (19 miljonus ASV dolāru). Līdz ar šīs granulu rūpnīcas palaišanu uzņēmums palielināja koksnes granulu gada ražošanas apjomu līdz 300 000 tonnu.

Līdz šim ES bija lielākais Krievijas granulu importētājs. Ap 80% Krievijas granulu tika eksportēti tieši uz Eiropas valstīm. Kopš 2022.gada, kad Krievijai un Baltkrievijai tika atcelti FSC un SBP sertifikāti, Eiropas uzņēmumi sāka atteikties no Krievijas granulām, bet jūlija vidū, pēc sankciju stāšanās spēkā, Krievijas granulu ražotāji jau bija pilnībā zaudējuši noieta tirgu Eiropā. Taču  alternatīva tirgus Krievijas granulu ražotājiem nav, līdz ar to paredzams, ka kokzāģētavu atgriezumus un zāģskaidas uzņēmumi nepārstrādās, tās jau krājas, un, iespējams, zāģētavas būs spiestas samazināt jaudas kopumā. Zāģskaidas gan ir iespējams pārstrādāt arī paneļos un OSB produkcijā, taču šobrīd tā pārstrādāt esot iespējams tikai līdz 20 procentus pārpalikuma materiāla.

 

Avots: lesprom.com , GWMI, worldbiomarketinsights.com

Foto: Photo by Marek Studzinski on Unsplash

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.