Ķīnā zāģmateriālu importētāji cieš zaudējumus

No janvāra līdz jūlijam Ķīna importējusi aptuveni 9,5 miljonus m³ skujkoku zāģmateriālu. Pērn šajā pašā periodā imports bijis krietni virs 10 milj.m³. Ukrainas kara dēļ importa  apjoms šogad kritās jo īpaši.

Bērza apaļkoka cenas ir kritušās par 40 EUR/m3 un importētāji cieš zaudējumus. Patlaban bērza apaļkoku importētāji piegādā finiera rūpnīcām ar atlikto maksājumu, un visi gaida tirgus uzlabošanos – tas lielā mērā ir atkarīgs no ASV tirgus, kas ir lielākais Ķīnas ražojumu patērētājs un kur vērojams pieprasījuma kritums, mazinoties aktivitātei privātmāju celtniecības sektorā. (Vairāk lasi šeit  )

Daudzi importētāji pārmaksā par izejmateriālu, cerībā uz tirgus uzlabošanos kas parasti notiek oktobra novembra mēnešos . Bet šāda rīcība var arī novest pie bankrota kas nav retums sadarbībā ar Ķīnu.

Latvijas eksportu uz Ķīnu arī ierobežo lētās un kvalitatīvās koksnes imports no Krievijas, ņemot vērā, ka Krievijas eksporta ceļi uz rietumiem ir slēgti, savukārt Ķīna sadarbību turpina. Lai gan Ķīna riskē ar otrā līmeņa sankcijām – rietumvalstis var atteikties no izstrādājumiem, kuru ražošanā izmantoti Krievijas izejmateriāli (Vairāk par Lielbritāniju lasi šeit  )

 

Avots: abctimber.com, sagatavots pēc publiski pieejamās informācijas.

Bilde: MasterTux from Pixabay 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.