Ķīna pazemina ievedmuitu kokmateriāliem, lai veicinatu mājokļu būvniecību un tirgu

Ķīna no 2023.gada 1.janvāra samazina importa un eksporta tarifus 1020 dažām precēm, tostarp koksnes un papīra izstrādājumiem.  Pagaidu importa nodokļa likme būšot zemāka par vislielākās labvēlības režīma likmi.

Šobrīd Ķīna ir kļuvusi par galveno kokmateriālu importētāju. Kokmateriālu cenu izmaiņas ietekmē gan, tarifi, gan piegādes cenas un nekustamā īpašuma tirgus uzplaukums. Paredzams, ka, ieviešot pazeminātus ievedmuitas tarifus (konkrētiem kokmateriāliem), rezultātā koksnes cenas stabilizēsies.

Jaunie noteikumi paredzēti, lai paātrinātu augstas kvalitātes būvniecības attīstību Ķīnā un veicinātu apmaiņu starp vietējiem un starptautiskajiem tirgiem nozarēs saistībā ar būvniecību.

Ķīnas iekšējie regulatori, atsaucoties uz nozares aicinājumu, nesen ir koriģējuši mājokļu uzņēmējdarbības finansēšanas pasākumus, lai palīdzētu atdzīvināt nekustamā īpašuma tirgu.

Kopš pērnā gada sākuma nozare ir saskārusies ar vairākiem izaicinājumiem. Nekustamā īpašuma tirgus bija samazinājies par vairākiem simtiem procentu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, un vairums mājokļu uzņēmēju cieta zaudējumus. Tas satricināja finanšu sektoru, un varas iestādes noteica, ka “mājas ir paredzētas dzīvošanai, bet ne spekulatīviem ieguldījumiem”. Rezultātā valdība īstenos pasākumus mājokļu tirgus stabilizēšanai un lielāko mājokļu uzņēmumu finansēšanas iespēju atjaunošanai.

Šobrīd, pēc kritiskiem apstākļiem saistībā ar kovidpandēmiju, situācija Ķīnā uzlabojas, daudzās provincēs un pilsētās dzīve ātri atgriežas ierastajā ritmā. Ķīna ir pārliecināta, ka tās sociālās un ekonomiskās dzīves ierobežojumu atcelšana palīdzēs atgūties arī pasaules ekonomikai kopumā.

 

Avoti: GWTN, fordaq.com, panelsandfurniture.com 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.