Kā Latvijas kokmateriālu tirgu ietekmēs ASV Federālās rezervju sistēmas likmju celšana?

ASV zāģmateriālu cenas divu dienu laikā nokritās par 6%,  pēc tam, kad pagājušās nedēļas vidū (21. septembrī) Federālo rezervju sistēma kārtējoreiz paaugstināja procentu likmes, šoreiz par 75 bāzes punktiem.

Zāģmateriālu tirgū joprojām valda vispārējs kritums , jo pircēji paredz, ka turpmākais kopējais pieprasījums būs zemāks, un daudzas būvniecības kompānijas tiecas samazināt krājumus. Tā Sherwood Lumber.

Agresīvais Federālo rezervju sistēmas procentu likmju paaugstinājums visticamāk turpinās hipotekāro kredītu likmju kāpumu, kas pēdējā gada laikā dubultojies. Hipotēku likmju pieaugums būtiski ietekmē mājokļu tirgu – pieprasījums pēc mājokļu iegādes mazinās, celtniekiem un būvniekiem darbs apsīkst, materiāli paliek neizlietoti, un arī to cenas krītas. Tomēr ASV ziņo, ka mājokļu tirgus  vēl nav pilnībā sabrucis un zāģmateriālu cenas joprojām paliek augstas.

Kā šī situācija ietekmēs Latvijas kokmateriālu tirgu? Ietekmi jutīs tie Latvijas uzņēmumi, kuri piegādā koksni ASV, – pieprasījums un cenas visticamāk kritīsies.

 

Avots: Sagatavots pēc GWMI  sniegtās informācijas.

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.