Īss apskats: Lielbritānijā strauji krities koksnes imports; ilgermiņā – izredzes labas

Lielbritānijas koksnes tirgus apskati vēsta, ka opējie importa apjomi šā gada pirmajos astoņos mēnešos bijuši 6,8 miljoni kubikmetru – tas ir zemākais kopējais apjoms no janvāra līdz augustam kopš 2016. gada. Tā vēsta GWMI, atsaucoties uz britu koksnes tirgus ekspertiem TDUK.

Lielā mērā šo samazinājumu saista ar skujkoku importa izmaiņām. Skujkoku imports kopš 2021. gada ir samazinājies par 25% un ir par 16% mazāks salīdzinājumā ar pirmspandēmijas apjomiem 2019. gada augustā.

Pieprasījums gan dažās nozarēs ir palēninājies, jo īpaši saistībā ar mājokļu remonta, apkopes un labiekārtošanas darbu jomām – galvenokārt dzīves sadārzināšanās un enerģijas cenu pieauguma dēļ.

TDUK zemākus kopējos importa apjomus saista arī ar pietiekamu krājumu esamību, kas izveidojušies pēc 2021. gada haosa apstākļiem. Šobrīd tirgus tiek raksturots kā stabilizētāks.

Atsevišķās kategorijās ir vērojams importa pieaugums – lapkoku koksnes imports ir palielinājies par 20%, salīdzinot ar 2021. gadu.

Tomēr britu eksperti ir pārliecināti, ka koksnes tirgū ilgtermiņā būs stabils pieprasījums, kas pieaugs, ņemot vērā koksnes kā ekoloģiska būvmateriāla iespējas – arvien pieaug nepieciešamība pec zema oglekļa satura celtniecības materiāliem.

Avots: GWMI

Foto: Craig Whitehead, Unsplash

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.