Izstrādāti ekonomikas atgūšanās instrumenti Eirozonas valstīm – cik efektīvi tie būs un kā pratīsim izmantot?
Ir izstrādāti ekonomikas atgūšanās instrumenti Eirozonas valsīm, un “būtiskākais izaicinājums valstīm ir tos meistarīgi izmantot”, šomēnes diskusijā “Eirozonas perspektīvas: ekonomikas izaicinājumi 2022.gadā” izteicies Eirogrupas priekšsēdētājs un Īrijas finanšu ministrs Paskals Donohou.
“Mums ir jādomā par to, kā plānojam budžetu 2022.gadā, 2023.gadā, lai panāktu to, ka budžets atbalsta ekonomikas atjaunošanās procesu, bet tai pat laikā ir vērsts uz deficīta samazināšanos, salīdzinot ar iepriekšējo gadu,” stāstīja Donohou.
Viņš arī norādīja, ka otrs mehānisms ir atgūšanās jeb stabilitātes fonds, no kura 1,8 miljardi ir pieejami arī Latvijai, lai paaugstinātu ekonomikas izaugsmes tempus par 0,2%.
Ekonomikas atgūšanās fonds tika izveidots kā vienota atbilde uz pandēmijas apdraudējumu Eirozonas nākotnei, cerot atgūties, ieejot pandēmijas beigu fāzē.
“Ceru, ka mēs drīzumā pārvarēsim padnēmijas grūtāko punktu un ieiesim pēcpandēmijas periodā, bet šobrīd mūsu budžeta jeb finanšu politika kopā ar centrālo banku ir vērsta uz to, lai ekonomikas atgūtos,” teica Donohou, skaidrojot, ka process iesākās pērn un gribētos, lai valstu ekonomiku atgūšanās turpinātos arī 2022.gadā,” viņš uzsvēra.
Avots: LETA/Nozare.lv
Foto: Depositphotos
Uzziņai:
- NextGenerationEU: Eiropas Komisija Latvijai izmaksā priekšfinansējumu (2021) https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lv/ip_21_4625
- Eiropas atveseļošanas plāna miljardi – kādas ir Latvijas ekonomikas iespējas? (2020)
https://www.makroekonomika.lv/eiropas-atveselosanas-plana-miljardi-kadas-ir-latvijas-ekonomikas-iespejas