Igaunijas lietaskoka bērzi aiziet papīrmalkā  

Igaunijas koksnes tirgus, reaģējot uz notikumiem pasaulē, piedzīvo līdzīgas pārmaiņas kā Skandināvijas tirgus – pieprasījums pēc kokmateriālu ražotāju izstrādājumiem krītas un  kokzāģētavām līdz gada beigām draud slēgšana, vismaz uz laiku. Tajā pašā laikā enerģijas cenas strauji pieaug, un kokzāģētavas saskaras ar konkurenci no enerģētikas uzņēmumiem, kas dabasgāzes vietā pāriet uz koksnes un koksnes izstrādājumu izmantošanu kurināšanai. Tā ziņu Igaunijas ziņu portāls news.err.ee . Kokmateriālu pieprasījuma kritums, jo īpaši būvniecības sektorā, kopš šī gada sākuma ir izraisījis tirgus sarukumu par vismaz 50 procentiem.

Veru apriņķa kokzāģētavas “AS Toftan” priekšsēdētājs Martins Arula atzinis, ka uzņēmums gatavojas sliktākajam scenārijam – ka cenas zāģmateriāliem turpinās kristies un izejmateriāls nekļūs pieejamāks. Patreiz enerģētikas koksnes cenas apsteidz apaļkoka cenas, un mežu īpašnieki izvēlas apaļkoku nodot malkā vai papīrmalkā.

Arī Veru apriņķa kokrūpniecības uzņēmuma “AS Barrus” iepirkumu vadītājs Lauri Junkins atzinis, ka malkas cenas ir ļoti augstas, it īpaši tas attiecas uz lapkokiem, un nozare piedzīvo  nepieredzētus laikus –malkas cena tuvojas lietaskoka jeb apaļkoka cenām, dažviet pat to pārsniedz. “Tagad meža īpašniekiem  ir iespēja aizvest skaistu bērza baļķi uz kokzāģētavu vai nodot enerģētiskajā koksnē, redzot, ka [energokompānijas] piedāvā vairāk naudas,” viņš izteicies.

Avots: https://bit.ly/3QJeOQQ

Foto:

1.Image by Dyzio88 from Pixabay 

2. Julita from Pixabay

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.