Granulu un šķeldas tirgus Eiropā normalizējas

Situācija ar gāzes un ogļu piegādēm Eiropā normalizējas, līdz ar to granulu un šķeldas cenas sāk kristies. Sašķidrinātās gāzes kuģi stāv rindā pie daudzu Eiropas valstu krastiem, gaidot uz izlādēšanu. Žurnālistu saceltā ažiotāža iet mazumā, tā ziņo raidsabiedrība BBC

Saskaņā ar GWMI ziņām, Koksnes granulu cenas Vācijā oktobrī kritušās par vairāk nekā 100 eiro par tonnu, ziņo GWM, un cenu kritums turpinās. Tomēr jāņem vērā, ka iepriekš cenas bija krasi pieaugušas. Pircēji (tostarp lielapjoma pircēji) svārstās, vai vajadzētu pirkt tagad vai nedaudz nogaidīt. Mēneša laikā cenas katru nedēļu ir mazinājušās apmēram par 20 eiro par tonnu.

Saskaņā ar mazumtirgotāju datiem oktobra beigās par koksnes granulām patērētājiem bija jāmaksā aptuveni 630 līdz 640 eiro par tonnu. Tas bija par 115 eiro mazāk nekā pirms mēneša (tā laika cenas bija ap 745 eiro par tonnu), kā liecina Vācijas Granulu institūta dati. Septembrī granulas maksāja ap 800 eiro tonnā.

Neraugoties uz to, ka cenas pēdējā laikā ir būtiski kritušās – oktobrī vien par 15% – , granulu cena joprojām ir augsta –  vismaz divreiz vairāk nekā gadu iepriekš, kad tās maksāja 240 eiro tonnā.

Tirgotāji uzskata, ka cenas krīt pieprasījuma mazināšanās dēļ, jo krājumi pirms ziemas sagādāti, turklāt aktuālajā tirgū krītas arī gāzes un cita kurināmā cenas.

Zāģmateriālu cenu kritums un bažas par recesiju liecina par turpmāku kokskaidu granulu cenu kritumu, norāda daži Vācijas tirgotāji. Tāpēc arvien vairāk granulu tirgotāju ziņo par “cenu normalizēšanos” un, galvenais, par piegādes laiku.

Līdz ar cenu kritumu tirgū atgriežas vairāk patērētāju. Tomēr granulu tirgu Vācijā un Eiropā joprojām ietekmē daudzi faktori, tostarp augstās gāzes, elektrības un kurināmā cenas un Ukrainas kara sekas. Pirms kara eiropieši lielu daudzumu kokskaidu granulu ieveda no Krievijas, bet arī no Baltkrievijas un Ukrainas – tagad tas vairs nav iespējams.

Avots: BBC; GWMI

Foto: 32049150 © Tchara | Dreamstime.com

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.