Brīdina par sodiem Krievijas izcelsmes bērza saplākšņa importētājiem no Āzijas

Britu koksnes eksperti aicina būt modriem, lai nodrošinātu, ka Āzijas ražotāju tirgū piedāvātajā saplāksnī nav Krievijas izcelsmes bērza. Sankcijas Ukrainas kara kontekstā paredz, ka jebkuri Krievijas izcelsmes koksnes produkti ir aizliegti un par to draud tiesvedība un sodi kā Lielbritānijā, tā Eiropas Savienībā.
Tādu brīdinājumu izplatījusi britu organizācija Timber Development UK, kas apvieno pusotra tūkstoša ar koksnes nozari saistītu uzņēmumu un biedru. Tā izveidojusies, apvienojoties britu Koksnes tirdzniecības federācijas (TTF) un Koksnes pētniecības un attīstības asociācijām (TRADA).

TDUK uzsver, ka Lielbritānijas sankcijas, kas ieviestas, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, aizliedz importēt, iegādāties, piegādāt visas koksnes kategorijas no Krievijas, bet īpaši izceļ bērza saplāksni.

Britu kokrūpniecības nozare, konfliktam sākoties, ievērojami samazinājusi importu visās galvenajās Krievijas importa kategorijās. Taču TDUK norāda, ka pēdējo nedēļu laikā TDUK locekļi ir ziņojuši par pieaugošiem bērza saplākšņa piedāvājumiem no Āzijas, īpaši Ķīnas, kas vieš satraukumu, jo saplāksnī esošais bērzs, pēc TDUK domām, visticamāk ir nācis no Krievijas. Bērzu meži ir koncentrēti Krievijas ziemeļos, un Ķīna Ukrainas konfliktā nav nostājusies Rietumu pozīcijā – tas ir, Ķīna nav noteikusi nekādas sankcijas pret Krieviju un  tirdzniecība turpinās ierastajā veidā.  Līdz ar to daudziem Ķīnas kokmateriālu piegādātājiem ir pavērušās labas biznesa iespējas, ņemot vērā, ka tie var brīvi importēt un pārstrādāt Krievijas bērzu.

TDUK brīdina, ka pat tad, ja bērza saplāksnis tiek apstrādāts Ķīnā, ja tam ir Krievijas izcelsme, tā imports Apvienotajā Karalistē vai ES tagad tiek uzskatīts par nelikumīgu, un ikviens TDUK loceklis vai biedrs, kas importē bērza saplāksni no valstīm ārpus ES, riskē pārkāpt Apvienotās Karalistes sankcijas. Ja Krievijas koksne tiks atrasta Apvienotās Karalistes/ES tirgū, importētājs un visi klienti, kuri ir iegādājušies šos produktus, tiks pakļauti tiesvedībai, naudas sodiem un reputācijai, kas ietekmētu arī viņu tirdzniecības partnerus ražotājvalstī.

 

Avots:

https://www.fordaq.com/news/TDUK_urges_vigilance_to_ensure_77044.html

Foto: Karolina Grabowska, Pexels

Foto: David Hofmann on Unsplash 

 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.