Bērza zāģbaļķu (finierkluču) iepirkumu cenas Rīgā janvāra otrajā pusē: joprojām vērojama cīņa par vietējo resursu  

Spriežot pēc šīs nedēļas cenām Rīgas iepircēju mājaslapās, konkurence par bērza finierkoksni saglabājas augsta. AS “Latvijas Finieris” ir nenoliedzams tirgus līderis, jo, aizņemot atbrīvojušos Krievijas tirgus nišu, tam ir iespējams realizēt ražojumus par augstām cenām – tas nozīmē arī iespēju piedāvāt patīkamas cenas mežu īpašniekiem. Jāatzīmē, ka arī apaļkoka uzmērīšanas modelis ir draudzīgs meža īpašniekiem.

SIA “Bono” salīdzinājumā ar mēneša sākumu ir kāpinājis iepirkuma cenas, panākot un apsteidzot atsevišķos diametros “Latvijas Finieri”. Uzmērīšana arī notiek ciešā sadarbībā ar Latvijas Koksnes kvalitātes ekspertu savienību (LKKS), kas ļauj domāt par atbilstošu un piegādātājam draudzīgu pieņemšanu iepirkuma laukumos.

SIA “Revosa”, kas pirms kāda laika ir bijis tirgus līderis segmentā, spriežot pēc mājas lapas datiem, ir apturējusi iepirkumus. Provizorisks minējums ir, ka tas, Iespējams, saistīts ar Ķīnas jaunā gada laiku, kas vienmēr atstāj ietekmi uz iepirkumu cenām.

Arī SIA “Forest Wood” nesteidzas paaugstināt cenas. Iespējams, saistībā ar Ķīnas tirgus iespējamo kritumu. Jāatzīmē, ka “Forest Wood” iepirkumos neparādās papīrmalka, kas nozīmē – vedot uz laukumu, izbrāķētais materiāls visticamāk netiks pieņemts.

SIA “Baltu Koks” saglabā savas iepirkuma cenas, lai gan novērojumi ostā liecina, ka noliktava ir patukša. Tomēr ir pamats domāt, ka laukumi Rucavā, Skrundā u.c. ir gana pilni. Vedot “Baltu Kokam” koksni, varētu rasties jautājums, kur likt brāķēto, jo šis segments iepirkumā nav uzrādīts.

Izskatās, ka arī laikapstākļi, kas ir neraksturīgi šai sezonai, ietekmē piegādes. Parasti šis laiks, janvāris, bērza apaļkoka nozarē ir jaudīgakais periods. Raksturīgi, ka skujukokiem labākas cenas ir pavasara un vasaras mēnešos. Bērza cenas savukārt labākas ir ziemas un rudens mēnešos.

Kā novērtēt bērza zāģbaļķu kvalitāti? Abctimber.com piedāvā šādu kvalitātes novērtējuma redzējumu: “Bērza zāģbaļķu (finierkluču) kvalitātes raksturojums defektu apraksts. 2022.” 

Lūdzu, sūtiet savus komentārus, viedokļus un pārdomas par to info@abctimber.com !!!

 

Teksts un grafiks: © abctimber.com 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.