Bērza finierkoka cenas Rīgā (2023. gada janvāra otrajā nedēļā)

Sīvā konkurencē  par bērza apaļkoku cīnās pašmāju ražotāji ar kompānijām, kas to eksportē uz ārvalstīm.

Abctimber.com ekspertu skatījumā, Ķīnas tirgū šim izejmateriālam ir gaidāms kritums, bet  eksportētāji joprojām uztur augstas iepirkuma cenas, jo neviens negrib zaudēt piegādātājus un zaudēt šajā cīņā. Ostās arī ir vērojams šī materiāla piegāžu kritums saistībā ar laikapstākļiem. Noliktavu atlikumi ir neraksturīgi zemi šai sezonai.

Ja nepieciešams materiāls, parasti tā cenas atrodamas pārdevēja/piegādātāja mājaslapā. Nezināmu iemeslu dēļ SIA “Revosa” ir izņēmusi iepirkuma cenas no mājas lapas. Varētu domāt – vai tā būtu viltīga stratēģija? Tomēr vērotāji  vēsta, ka noliktavā BCT esot redzams bērza finieris un skujkoka gulsnis.

SIA “Ošukalns” stabili konkurē ar A/S “Latvijas Finiera” cenām. Jāņem gan vērā, ka “Latvijas Finierim” ir draudzīgāka pieņemšana salīdzinājumā eksportētājiem, jo baļķis tiek vērtēts pa 1,37 m nogriežņiem, kas iespējami paceļ vidējo cenu piegādātājam.

Jāsaka, ka lieliem piegādātājiem iepircēji nosaka augstākas iepirkuma cenas, kas nav redzamas šajā tabulā un tiek turētas noslēpumā.

Āzijas tirgus ir diezgan lielā neziņā par noieta tirgu, un visi gaida Ķīnas Jaunā gada svinību noslēgumu (pēc 22. janvāra), cerot, ka pēc tam situācija skaidrosies. Ķīnas tirgu stipri ietekmē otrās kārtas sankcijas no ASV puses, augstā Covid saslimstība un kopējais pasaules tirgus kritums. Daudzas importētājkompānijas strādā ar zaudējumiem. Nav izslēgts, ka kā sekas piedzīvosim arī  to, ka šie bankroti parauj līdzi arī kādu no mūsu vietējām eksportētājkompānijām.

 

Teksta un tabulas autors un īpašnieks: abctimber.com 

Avoti: osukalns.lv ; ibiza.lv, revosa.lv ; finieris.lv ; baltukoks.lv ; bonotimber.lv ; forestwood.lv 

 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.