Amerikā ģimenes māju cenas pietuvojas vidēji pusmiljonam; pircēju skaits sarūk

Saskaņā ar Realtor.com datiem, Amerikā jūnijā vien ģimenes māju vidējā biržas cena uzkāpusi līdz 450 000 USD, kas ir par 16,9% vairāk nekā šajā pašā laikā pērn un gandrīz par trešdaļu vairāk, nekā 2020. gada jūnijā. Māju cenām pietuvojoties vidēji pusmiljona dolāru robežai, pircēji sāk atstāt tirgu. Hipotēku pieteikumu skaits jūnija beigās noslīdējis līdz zemākajam līmenim, iezīmējot lielāko kritumu 22 gadu laikā. Tā liecina ASV hipotēku banķieru asociācijas (MAB) dati.

Pašreizējās izmaiņas mājokļu tirgū daļēji ir saistītas ar ekonomiku kopumā un patērētāju noskaņojumu. Šobrīd ekonomika ir mainīga – no vienas puses vērojamas ekonomikas pavājināšanās pazīmes, jo IKP ir samazinājies divus ceturkšņus pēc kārtas, kas, pēc dažu ekonomistu domām, liecina par recesiju. Taču, no otras puses, darba tirgus un patērētāju izdevumi joprojām ir lieli.

Ņemot vērā energoresursu cenu pieaugumu un straujo inflāciju gala patērētājiem paliek mazāk naudas māju iegādei. Svarīgs faktors ir arī hipotekārās kredītlikmes pieaugums, kas pircējam nozīmē lielākus maksājumus mēnesī.

Avots:

https://www.forbes.com/advisor/mortgages/real-estate/housing-market-predictions/

 

Jaunmeķeļi, SIA | Reģ.nr.: 44103075512 | Adrese: Cēsu novads , Dzērbenes pagasts . “Jaunmeķeļi“, Latvija, LV-4118 | E-pasts: info@abctimber.com
Tulkot
Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Translate
Use Google to translate the website. We are not responsible for the accuracy of the translation
Перевести
Для перевода сайта воспользуйтесь Google. За точность перевода мы ответственности не несём.